четвер, 29 вересня 2011 р.

ПРИЙОМИ ПСИХОЛОГІЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ


Багатьом людям властива рольова поведінка, яка є результатом не стільки інтелектуальних зусиль людини, скільки вмілого використання нею власних підсвідомих ресурсів. Розрізняють такі види рольової поведінки.
Гра “мене розривають на частини” – любителі такої поведінки охоче приймають на себе багато доручень, щоб мати можливість послатися на велику завантаженість, як правило, вони активно включаються в громадську роботу.
 Гра “свята простота” – прибічники цієї негативної міжособистісної гри зумисне напускають на себе наївність, що спонукає оточуючих навчати їх і розв’язувати за них ті чи інші проблеми. При цьому, якщо гравець – жінка, вона, звертаючись до лицарських почуттів чоловіків, може повністю перекласти на них свої професійні обов’язки.

Гра “казанська сирота” має кілька варіантів: а) працівник навмисно тримається подалі від керівництва, аби в подальшому мати можливість послатись на ігнорування себе; б) він заявляє, що йому ніхто не допомагає – ані керівництво, ані колеги; в) указує на відсутність необхідних прав – “до мене ніхто не прислуховується”; г) зумисне напрошується на грубощі, щоб зайняти позицію “ображеної дитини” тощо.

За матеріалами посібника Логунова М.М. Соціально-психологічні аспекти управлінської діяльності. – К.: Вид-во НАДУ, 2006. – 256 с.

Немає коментарів:

Дописати коментар